Puuetega inimeste koda “tõlkis” personaalmeditsiini patsientidele arusaadavasse keelde


11. Oktoober, Tallinn. Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) tutvustab tänasel patsientide ümarlaual “Personaalmeditsiinist maalähedaselt” ajakirja Sinuga personaalmeditsiini teemalist erinumbrit

“Nagu tõdevad ajakirja kaasautorid, on personaalmeditsiinist juba saanud meditsiini igapäevane osa,” ütles ajakiri Sinuga peatoimetaja, EPIKoja peaspetsialist Vladislav Veližanin. “Siiski on tegemist võrdlemisi uue nähtusega, millel leidub kindlasti piisavalt arenguruumi, ja millest arusaamiseks vajavad patsiendid rohkem ja paremini lahti selgitatud infot,” lisas ta. 

Ajakirja persoon on Tartu Ülikooli kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku juht dr Kristiina Ojamaa. Oma teadmisi personaalmeditsiinist jagavad ka sotsiaalministeeriumi asekantsler Kalle Killar, geeniteadlane Lili Milani, vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne jt. Patsientide vajadustest, ootustest ja kahtlustest seoses personaalmeditsiiniga kirjutavad EPIKoja tegevjuht Anneli Habicht ning Eesti Põletikulise Soolehaiguse Seltsi juht Janek Kapper.

Ajakirja Sinuga personaalmeditsiini erinumber on tasuta saadaval veebis ja paberkandjal. Paberväljaannet on saab EPIKojast Tallinnas, Toompuiestee 10, samuti jõuavad ajakirjad raamatukogudesse üle Eesti.

Ajakirja veebiversiooni saab lugeda siit: www.sinuga.epikoda.ee

Ajakirja saab koju tellida siit: https://tellimine.ee/est/sinuga 

Personaalmeditsiini erinumbri väljaandmist toetas ravimiettevõte Roche.

EPIKojast

Eesti Puuetega Inimeste Koja missioon on puuetega inimeste ja krooniliste haigete elukvaliteedi, ühiskonda kaasatuse ning eneseteostuse võimaluste tõstmine läbi huvikaitse ja koostöö. EPIKoja võrgustikku kuulub 16 piirkondlikku puuetega inimeste koda ning 32 üle-eestilist puudespetsiifilist liitu ja ühendust, samuti 5 toetajaliiget. Kokku esindab EPIKoda umbes 285 organisatsiooni üle Eesti.

Lisainfo

Vladislav Veližanin

Peatoimetaja

E-post: vladislav.velizanin@epikoda.ee

Telefon 55631777