Ürituste arhiiv: 2016

Ida-Virumaa PIK üldkogu ja koolitus toimub 16-17.12.16

Üldkogu/koolitus toimub 16-17.12.16  Toila vallas asuvas Motovillas http://www.motovilla.ee/  Alustame reede hommikul. Täpsema ajakava koos päevakavaga saadame üldkoguliikmetele hiljem.
Nende kahe päeva jooksul toimub nii üldkogu, kui koolitus (Mari Jundas õpetab tegema põnevat käsitööd, mis on seotud eelolevate jõuludega), õhtul tähistame ühiselt nii möödunud puuetega inimeste päeva kui eesootavaid jõule.
Õldkogule on lubanud rääkima tulla ekspertarst  Niina Neglason ja seda teemal – uus hindamine (osaline töövõime, töövõime puudumine, töövõime täielik olemasolu) ning õpetab, kuidas tuleb taotlust täita.
Loodame, et need saavad olema toredad päevad, kus jagub aega ka omavaheliseks suhtlemiseks 🙂

Kohtumine Sotsiaalministeeriumi esindajatega

06.04.2016 toimus Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koja ruumides kohtumine Sotsiaalministeeriumi esindajatega. Arutelu teemaks oli puuetega inimeste toetused ja teenused, nende määramine ja muutmisvajadused.  Ministeeriumist osales 4 inimest – Gabriela Roosos, Anu Irval, Heidi Koolmeister ja Tiia Sihver. Puuetega inimeste esindajatena osalesid – Kaia Kaldvee (Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda); Ahti Jundas (Parkinsoni Liit); Ursi Joost (Ida-Viru Diabeetikute Selts); Svetlana Ergaševa (Kohtla-Järve Invaühing); Tatjana Grigorova (Narva Päevakeskus LAD); Juri Konovalov (Narva ProSpero); Nikolai Dezin (Sillamäe Miloserdie); Signe Kutsar (puuetega laste vanem) ja esindaja Kohtla-Järve Sclerosis Multiplexi Ühingust.

Kohtumine oli emotsionaalne ning puuetega inimesed said ministeeriumi esindajatele rääkida oma probleemidest, mis on seotud nii toetuste kui teenustega. Põhiline sõnum oli, et paljud teenused ei ole Ida-Virumaal kättesaadavad ning tänased riiklikud toetused ei kata ära puudega inimese tegelikke vajadusi.