Uudiste arhiiv: 2014

Ida-Virumaa PIK – 20-aastane

Sellel aastal täitus Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Kojal  20-nd aastat asutamisest.

Samuti täitub järgmise aasta alguses 10-aastat, kui Koda hakkas osutama psüühilise erivajadustega inimestele teenuseid.

Nendele tähtpäevadele viitamiseks korraldab Ida-Virumaa PIK  piduliku tänuürituse, mis toimub k.a. 18.11.2014 Jõhvi Raekojas.

Üritusel käsitleme ka mõningaid puuetega inimeste jaoks olulisi teemasid nagu seda on Tööhõivereform ning Eesti Töötukassa valmisolek täita neile pandud rolli.

Selle üritusega tahame  tänada meie häid organisatsiooni liikmeid, partnereid, tublisid kolleege ja suurepäraseid inimesi, kes on aidanud puuetega inimeste elu paremaks muuta.

Üritus on kutsetega

VIRUMAA klubi: Erivajadustega inimene tööturul OÜ Voka Kalatööstuse näitel

Toimumise aeg: 21. Oktoober 2014 kell 15.00

Toimumise koht: Jõhvi, Kaare 7, Ida-Virumaa PIK ruumides

Osalema oodatakse piirkonna personalijuhte

21. oktoober toimub VIRUMAA klubi: Erivajadustega inimene tööturul. Personalijuhi kogemus koostööst osalise töövõimekaotusega inimestega OÜ Voka Kalatööstuse näitel.

Mida toob kaasa uus reform tööandja ja töötaja vaates? Kuidas tööandjana valmistuda? Mida reform enesest üldse kujutab? Milline on riigipoolne tugi tööandjatele ning mida tööandjana ise ette võtta, et eesootavatest muudatusteks valmis olla? Oma kogemusi ja mõtteid jagavad Alli Pertel (Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna Kiviõli büroo juhataja) ja Kaia Kaldvee  (Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda – tegevjuht). Klubi modereerib Anneki Teelahk (Ida- Virumaa Töötukassa osakonna juhataja).

Lahkus Helve Luik

Avaneb valguse värav,

viib taevasse sätendav sild.

Vikerkaar, helge ja särav,

Su hingest saab tähekild…
 
teatame sügava kurbusega, et 09.10.2014 lahkus ootamatult  meie hulgast Helve Luik.
 
Helve sündis 21. märtsil 1942. aastal.
Helve jääb meie südamesse kui inimene, keda mäletame alati väärikana, teotahtelisena ning säravana.
Üheks tema elutööks on kahtlematult Eesti Puuetega Inimeste Koja ülesehitamine ning juhtimine 12 aasta jooksul (1998-2010), sh osales ta aktiivselt Eesti Puuetega Inimeste Fondi nõukogu töös.
Helve jõudis oma elus palju korda saata ning tegutses aktiivselt erinevatel tasanditel ja organisatsioonides. Ta oli inimene, kes jõudis rohkem kui ühelt inimeselt oodatakse.
 

Sotsiaalministeeriumi ametnike külaskäik

09.09.2014 külastas Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda Sotsiaalministeeriumi 18-liikmeline ametnike grupp, kes tutvus Koja igapäevaste tööde ja tegemistega. Külaliste hulgas oli ministeeriumi erinevate osakondade töötajad. Kohtumine oli töine ning kestis kokku ca 2 tundi. Loodame, et ministeeriumi töötajad sai piisava ülevaate sellest, mida Koda teeb ning milliseid teenuseid pakutakse.

Eesti sotsiaalkaitseministri külaskäik

29.08.2014 külastas Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda Eesti sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt, kes tutvus meie tööde ja tegemistega. Kohtumisel oli põhiteemaks eelolev tööhõivereform ning kokku lepiti, et Sotsiaalministeerium korraldab 22.09.2014 Jõhvis infopäeva, mis käsitleb nii reformi kui EL järgmist perioodi.

Järgmine lehekülg »